Môžem sa dať počas výpovednej doby na neplatené voľno a začať pracovať v novej práci?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

chcem dat výpoveď v práci, kde mi bude plynúť výpovedná lehota.

Môžem sa počas výpovednej doby dať na neplatené voľno a začať pracovať v novej práci?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

s neplateným voľnom musí súhlasiť zamestnávateľ.

Ak máte v pracovnej zmluve uvedenú aj konkurenčnú doložku a ak by nová práca nemala konkurenčný charakter, súhlas od pôvodného zamestnávateľa v takom prípade nepotrebujete.

Ak by však práca bola konkurenčného charakteru, tak je potrebný súhlas od pôvodného zamestnávateľa.

S prianím pekného dňa,
Lenka