Môžem prihlásiť auto na moje rodné číslo?

Zodpovedané
27. feb 2024

Dobrý deň

kúpil som auto na leasing na SZČO a nie je ešte prepísané na nikoho, lebo sa vybavuje techničák.

Môžem potom prihlásiť auto na moje rodné číslo alebo musím na IČO?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri leasingu je majiteľom leasingova spoločnosť. Bude to uvedené aj v technickom preukaze a vy iba držiteľom vozidla. Podľa toho budete prihlasovať MV, priložíte leasingovú zmluvu, kúpnu zmluvu, faktúru.

Potrebovali by ste súhlas od leasingovej spoločnosti (na predaj vozidla alebo zmeny držiteľa), ak by ste chceli spraviť zmenu skôr ako sa skončí leasing.

S prianím pekného dňa,
Lenka