Môžem pracovať 6 hodín bez prestávky?

Zodpovedané
19. aug 2024

Dobrý deň,

po rodičovskej dovolenke sa vraciam do práce, kde som bola aj predtým. Chcela by som však kvôli dieťaťu kratšiu pracovnú dobu na 6 hodín (dodatok k zmluve).

Môžem pracovať nepretržite bez prestávky?

Tak, že by som si odpracovala 6 hodín, ktoré by som mala aj zaplatené.

Mám v 6-hodinovom pracovnom čase nárok na stravný lístok?

Ďakujem

Dobrý deň,

prestávka sa poskytuje v rozsahu minimálne 30 minút, ak pracovná zmena je dlhšia ako 6 hodín. Nemusíte mať prestávku.

Máte nárok na stravný lístok. Nárok na poskytnutie stravy vznikne ak v rámci jednej zmeny vykonávate svoju prácu dlhšie ako 4 hodiny.

S prianím pekného dňa,
Lenka