Môžem potvrdenie o príjme FO s decembrovým dátumom doložiť k žiadosti o vykonanie RZD?

Zodpovedané
22. jan 2024

Dobrý deň,

dňa 30.11.2023 som skončila pracovný pomer. T.č som PN, bez zamestnávateľa. Bývalý zamestnávateľ mi vystavil Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch FO ešte v 12/2023 , teda s dátumom 21.12.2023.

Môžem takéto potvrdenie o príjme FO s decembrovým dátumom doložiť k žiadosti o vykonanie RZD?

Nebude problém, že je tam dátum 21.12.2023?

Mám k žiadosti o RZD doložiť aj potvrdenie zo Sociálnej poisťovne za 12/2023 o poberaní nemocenskej dávky?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete Potvrdenie doložiť k Žiadosti o ročné zúčtovanie, pokiaľ sa jedná o toho istého zamestnávateľa. Toto Potvrdenie bude nahradené Ročným zúčtovaním. Potvrdenia zo SP doložiť nepotrebujete.

S prianím pekného dňa,
Lenka