Môžem popri rodičovskej čerpať dovolenku z práce?

Zodpovedané
18. júl 2024

Dobrý deň,

30.9.2024 mi končí rodičovská dovolenka. Mám 57 dní nevyčerpanej dovolenky.

Môžem od 20.8.2024 čerpať dovolenku popri ešte rodičovskej dovolenke, aby som 1.11.2024 nastúpila do práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

popri rodičovskom príspevku (RP) môžete pracovať neobmedzene. Môžete sa počas rodičovskej dovolenky vrátiť do zamestnania, čerpať dovolenku a poberať aj RP.

Pokiaľ bude s čerpaním dovolenky súhlasiť zamestnávateľ, môže to byť tak ako uvádzate, len s tým, že rodičovská dovolenka sa ukončí, budete čerpať dovolenku od 20.8. a do práce nastúpite 1.11.2024. Všetky zmeny rodičovskej dovolenky sa písomne oznamujú aspoň mesiac vopred.

S prianím pekného dňa,
Lenka