Môžem počítať s maximálnou podporou, keď som z práce odišla dohodou?

Zodpovedané
20. júl 2023

Dobrý deň,

v júni mi skončila RD, vyčerpala som si dovolenku a dala som výpoveď formou dohody. Ostatnú dovolenku som si dala preplatiť. Dnes mi volala pani zo SP, že mi vyšla maximálna podpora a na overenie potrebujú doložiť mzdový list, výplatnú pásku a výpoveď.

Čítam XY príspevkov o maximálnej podpore.

Môžem aj ja s tou maximálnou podporou rátať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne budú posudzovať či nešlo o účelovosť.

Vyplatená mzda (preplatená dovolenka) by mala zodpovedať mzde dohodnutej v pracovnej zmluve. Overia akým priemerom bola preplatená, koľko dní bolo čerpanej dovolenky, preplatenej, či bol skutočný nárok na dovolenku. Dohodu o ukončení pracovného pomeru - neviem či bol aj uvedený nejaký dôvod skončenia, napr. kvôli dieťaťu nevyhuje pracovná doba a pod.

S prianím pekného dňa,
Lenka