Môžem počas čerpania si dovolenky nastúpiť k inému zamestnávateľovi?

Zodpovedané
14. aug 2023

Dobrý deň,

momentálne som vo výpovednej lehote. Od 6.9.2023 do konca septembra /koniec výpovednej lehoty/ si čerpám dovolenku.

Môžem počas tohto obdobia už nastúpiť k inému zamestnávateľovi?

Vyplývajú mi z toho nejaké povinnosti?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

kým budete čerpať dovolenku, môžete mať zároveň druhý pracovný pomer.

Môžete pracovať aj u iného zamestnávateľa. Ak je však práca konkurenčného charakteru, tak je potrebný súhlas od pôvodného zamestnávateľa, kým Vám neskončí pracovný pomer.

S prianím pekného dňa,
Lenka