Môžem počas čerpania dovolenky vo výpovednej dobe začať pracovať v novom zamestnaní?

Zodpovedané
4. aug 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie.

Je možné počas čerpania dovolenky vo výpovednej dobe (TPP) začať pracovať v inom zamestnaní?

Jedná sa o prácu na zmluvu na dobu určitú. V pôvodnom zamestnaní o tom v pracovnej zmluve nebola žiadna informácia. Nejde o prácu v podobnej profesii.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ počas výpovednej doby čerpáte dovolenku, nevidím problém v uzatvorení nového pracovného pomeru s inou pracovnou pozíciou.

S prianím pekného dňa,
Lenka