Môžem poberať rodičovský príspevok a nemocenskú dávku súčasne?

Zodpovedané
19. dec 2023

Dobrý deň,

18.12.2023 mi končí materská, chcem sa 19.12.2023 a 20.12.2023 vrátiť do práce s tým, že 21.12.2023 požiadam o rodičovskú a 22.12.2023 pôjdem PN. Myslím, že ešte budem v ochranej lehote.

Rozmýšľam správne?

Mala by som súčasne poberať aj rodičovský aj nemocenskú dávku?

Ďakujem

Dobrý deň,

po materskej vôbec sa nemusíte vrátiť do práce, ale môžete. Ochranná lehota je 7 dní od skončenia nemocenského poistenia, počas materskej nemocenské poistenie nie je prerušené Prerušené bude až nástupom na rodičovskú dovolenku.

Súbeh rodičovského príspevku a PN je možný.

S prianím pekného dňa,
Lenka