Môžem poberať podporu v nezamestnanosti a rodičovský príspevok súčasne?

Zodpovedané
30. máj 2023

Dobrý deň,

momentálne mám odňatý rodičovský, lebo manžel je na materskej s dcérou. Materská mu však už končí. Ja som evidovaná na úrade práce a poberám podporu.

Môžem po skončení jeho materskej opäť požiadať o rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

keď Vám už nebude vyplácaná podpora a manžel už nebude celý mesiac na materskej, až potom môžete požiadať o opätovné poberanie rodičovského príspevku.

S prianím pekného dňa,
Lenka