Môžem poberať daňový bonus a rodinné prídavky, keď máme striedavú starostlivosť?

Zodpovedané
24. sep 2023

Dobrý deň,

som rozvedená a máme určenú striedavú starostlivosť. Ex zarába 2000 a ja 700 eur. Na súde si vydobil zrušenie výživného.

Môžem poberať daňový bonus a rodinné prídavky?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno. Platí, že ak sa rodičia nedohodnú, pri DB prednosť má matka, ale nárok máte obaja.

Je ešte možnosť nad určenie súdom pri deťoch zverených do striedavej starostlivosti oboch rodičov. Súd by určil, kto z rodičov bude poberať rodinné prídavky a kto si uplatní daňový bonus na deti.

S prianím pekného dňa,
Lenka