Môžem po skončení rodičovskej nastúpiť hneď na PN?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

končí mi rodičovská dovolenka. Predtým som čerpala 6 mesiacov materskú dovolenku. V práci mi ostala stará dovolenka 16 dní novej. Za celé obdobie materskej a rodičovskej dovolenky mi vznikol nárok 10 dní, takže dokopy 26 dní. To sa mi zdá málo.

Môžem po skončení rodičovskej nastúpiť hneď na PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez presných dátumov nástupov na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, možný nárok či možné krátenie dovolenky Vám neuvediem ani odhadom. Nemusela by som správne odhadnúť.

Môžete napísať presné obdobia do ďalšej otázky.

Po skončení RD môžete hneď nastúpiť na PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka