Môžem po skončení poberania rodičovského príspevku poberať dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
23. apr 2024

Dobrý deň,

mala som TPP a počas materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky, ale zamestnávateľ ukončil TPP dňa 8.12.2023 z dôvodu zrušenia prevádzky.

Môžem po skončení poberania rodičovského príspevku dňa 22.6.2025 poberať dávku v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

zaevidovať sa na ÚPSVaR je potrebné do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru. Vo Vašom prípade áno, po skončení poberania RP sa môžete zaregistrovať na ÚPSVaR a požiadať o dávku v nezamestnanosti - podmienku zaevidovania do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru splníte.

S prianím pekného dňa,
Lenka