Môžem ostať doma s mladším bez rodičovského príspevku a nič neoznamovať v práci?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

som doma s dvomi deťmi do 3 rokov (2,5-ročné a 1,5-ročné) na rodičovskom príspevku. Manžel by chcel ísť na mesiac na materskú so starším dieťaťom.

Môžem ostať doma s mladším bez rodičovského príspevku a nič neoznamovať v práci?

V SP som vedená, že sa starám sa o dieťa do 6 rokov - som poistenec štátu.

Mám nejaké povinnosti voči zamestnávateľovi?

Môže ma vyhodiť z práce za ten mesiac?

Ďakujem

Dobrý deň,

v čase, keď nebudete poberať rodičovský príspevok, môžete byť na rodičovskej dovolenke s dieťaťom, ktoré nemalo 3 roky. To sa nevylučuje, čerpáte ju do troch rokov dieťaťa, pokiaľ pracovný pomer trvá.

S prianím pekného dňa,
Lenka