Môžem opätovne poberať rodičovský, aj keď už budem zamestnaná?

Zodpovedané
15. feb 2024

Dobrý deň,

počas RD mi skončila pracovná zmluva na dobu určitú. Dieťa má momentálne 13 mesiacov a ja nastupujeme so novej práce s tým, že manžel pôjde na MD.

Keď mu MD skončí, môžem opätovne poberať rodičovský, aj keď už budem zamestnaná?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno.

Po skončení poberania materskej otcom opätovne môžete požiadať o rodičovský príspevok, popri RP môžete neobmedzene pracovať.

S prianím pekného dňa,
Lenka