Môžem na určitý čas pozastaviť spoločnosť s ručením obmedzeným?

Zodpovedané
30. nov 2022

Dobrý deň,

mám spoločnosť s ručením obmedzeným. Podnikala som asi rok, no momentálne pracujem inde a vôbec ju nevyužívam. V budúcnosti sa k nej však možno vrátim.

Môžem spoločnosť s ručením obmedzeným na určitý čas pozastaviť?

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

spoločnosť je možné zrušiť bez likvidácie vtedy, ak nemá dlhy a ani majetok. Pokiaľ by ste ju chceli zlikvidovať, to je náročnejšie.

Pozastaviť sa dá živnosť. Ak sa chcete vrátiť k s.r.o. tak ju nerušte, len budete podávať Daňové priznanie PO.

S prianím pekného dňa,
Lenka