Môžem ísť počas rodičovskej dovolenky na PN?

Zodpovedané
14. mar 2024

Dobrý deň,

od októbra 2023 som na rodičovskej dovolenke. Budúci mesiac ma budú operovať.

Môžem ísť počas rodičovskej dovolenky na PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že pracovný pomer trvá. Stačí, že prerušíte rodičovskú dovolenku a v zamestnaní budete čerpať dovolenku, pokiaľ s tým bude zamestnávateľ súhlasiť. Takto si aktivujete nemocenské poistenie, ktoré je počas rodičovskej dovolenke prerušené. Po skončení dovolenky na druhý deň nastúpite na PN a zároveň sa vrátite naspäť na rodičovskú dovolenku.

Rodičovského príspevku sa to netýka, budete ho naďalej poberať. Súbeh rodičovského príspevku a PN je možný. Popri poberaní RP je možné pracovať, čerpať dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka