Môžem ísť po pracovnom úraze na PN, keď som už raz brala PN a znovu mám bolesti po úraze?

Zodpovedané
26. jún 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Môžem ísť po pracovnom úraze na PN, keď som už raz brala PN a znovu mám bolesti po úraze?

Ďakujem

Dobrý deň,

platená PN zaniká po 52 týždňoch jej trvania, t.j. po jednom roku.

Ak od poslednej práceneschopnosti neuplynulo ešte 26 týždňov trvania nemocenského poistenia, tak do podporného obdobia sa započítavajú aj predchádzajúce obdobia dočasnej pracovnej neschopnosti v poslednom roku pred jej vznikom. Záleží ako dlho a kedy Vám trvala posledná PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka