Môžem ísť na podporu po skončení 34 týždňov materskej?

Zodpovedané
20. jún 2023

Dobrý deň,

mám odrobené 2 roky u starého zamestnávateľa. Počas tehotenstva som sa zamestnala u nového, kde mám hrubú mzdu pre maximálnu materskú. Poistenie budem mať viac ako 90 dní pred nástupom na MD.

Môžem ísť na podporu po skončení 34 týždňov MD?

Manžel by na materskú nešiel, on by normálne pracoval.

Z čoho sa vypočíta výška podpory?

Je možnosť ísť aj na PN po materskej?

Počítalo by sa to z tých 90 dní?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete kedy Vám skončí pracovný pomer. Ak po ukončení materskej dovolenky, tak by ste mali nárok na PN iba v 7-dňovej ochrannej lehote. Počítala by sa Vám z nového zamestnania.

Dávka v nezamestnanosti sa počíta z vymeriavacieho základu, ktorý ste dosiahli v
posledných dvoch rokoch pred zaradením do evidencie.

Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka