Môžem ísť na PN, keď som neprešla vstupnou prehliadkou do práce?

Zodpovedané
22. jún 2023

Dobrý deň,

neprešla som vstupnou prehliadkou do práce.

Môžem ísť na PN?

Dostanem nejakú davku?

Budem mať odstupné?

Ďakujem

Dobrý deň,

vstupná prehliadka sa vykonáva pred uzatvorením pracovnoprávneho vzťahu, alebo pred nástupom do práce.

Je otázne kedy ste na vstupnej prehliadke boli, či pred začatím pracovného pomeru alebo už počas trvania pracovného pomeru. Takisto je potrebné vedieť čo bolo záverom lekárskeho posudku, či ste alebo nie ste zdravotné spôsobilá vykonávať posudzovanú prácu.

S prianím pekného dňa,
Lenka