Môžem dostať nižšiu materskú pri druhom dieťati?

Zodpovedané
30. mar 2023

Dobrý deň,

aktuálne som na rodičovskej dovolenke. Materskú som poberala od 12/20, dcéra sa mi narodila 1/21. MD mi skončila myslím 8/21 a následne som si vyčerpala asi 35 dní dovolenky (prepočet dovolenky mi vyšiel 45 eur/deň, materská na 35 eur/deň). Následne som pokračovala v RD.

Aktuálne plánujeme súrodenca a chceli by sme stihnúť reťazovú materskú. Lenže na sociálke mi povedali, že vzhľadom na to, že som si čerpala dovolenku, tak už o reťazovú MD nepôjde.

Môžem dostať reálne nižšiu materskú pri druhom dieťati?

Mám TPP zmluvu na dobu neurčitú.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ budete materské poberať z toho istého a stále trvajúceho pracovného pomeru, môže Vám vyjsť iný vymeriavací základ než pri prvej materskej. Materská nebude nižšia ako tú predchádzajúca, pokiaľ nie je príjem počas RD.

S prianím pekného dňa,
Lenka