Môžem chodiť von aj mimo vychádzok?

Zodpovedané
25. sep 2024

Dobrý deň,

som PN a muž mi chodí na týždňovky. Som sama s deťmi.

Môžem ísť s nimi do školy a do obchodu aj mimo vychádzok?

Čo ak v tom čase príde kontrola?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste neboli počas kontroly doma, potrebujete preukázať dôvod svojej neprítomnosti. Keď budete u lekára, požiadajte od lekára potvrdenie, že ste v danom čase boli práve na kontrole. Ak s dieťaťom, tam akceptujú potvrdenie v prípade, ak s ním nemal kto iný ísť. Napr. že ste osamelý rodič, alebo to poriadne zdôvodniť.

Citujem priamo zo stránky SP:
Ak Sociálna poisťovňa vyhodnotí podozrenie ako porušenie liečebného režimu, poistenec stratí nárok na výplatu nemocenského odo dňa porušenia liečebného režimu do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najdlhšie však v rozsahu 30 dní odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom.
https://www.socpoist.sk/zivotne-situacie/chorob...

S prianím pekného dňa,
Lenka