Môžem čerpať dovolenku v starej práci a súčasne začať pracovať v novej práci?

Zodpovedané
3. jún 2024

Dobrý deň,

potrebujem sa poradiť. Som na reťazovej materskej dovolenke 12 rokov. Mám 5 detí. 28.7. 2024 mi končí rodičovská. V práci mi vznikol nárok na 210 dní dovolenky, ktorú mi zamestnávateľ nemôže vyplatiť. Škola nemá na to peniaze. Pracovala som v materskej škole. Dohodli sme sa, že si ju vyberiem a následne ukončím pracovný pomer. Dovolenku budem čerpať do 1.6. 2025.

Dostala som ponuku pracovať v školskej družine na inej škole.

Môžem čerpať dovolenku v starej práci a súčasne začať pracovať v novej práci?

Neprepadne mi dovolenka?

Môžem pracovať a aj poberať dovolenku súčasne?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete mať aj dve pracovné zmluvy. V rámci čerpania dovolenky nemôžete byť konfrontovaná ako ju využívate. Mala by byť síce na regeneráciu, oddych, ale ak ju využijete na výkon práce v inom zamestnaní a ak je to tak dohodnuté, je to v poriadku.

Je potrebné vedieť, že by mohol Vás zamestnávateľ, u ktorého dovolenku budete čerpať, z nej povolať naspäť na pôvodný výkon práce.

S prianím pekného dňa,
Lenka