Môžem byť z prvej práce na rodičovskej a reálne chodiť len do druhej práce?

Zodpovedané
22. júl 2024

Dobrý deň,

počas rodičovskej dovolenky chcem nastúpiť do inej práce na trvalý pracovný pomer, aj keď mi stále trvá pracovná zmluva spred nástupu na materskú. Pôvodnú zmluvu nechcem ukončiť.

Je možné, aby som uzavrela nový TPP a reálne chodila len do druhej práce a z pôvodnej by som bola na rodičovskej dovolenke?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, aj popri RD môžete pracovať u iného zamestnávateľa. Ak práca nemá konkurenčný charakter, súhlas od pôvodného zamestnávateľa nepotrebujete.

S prianím pekného dňa,
Lenka