Môžem auto zaradiť do majetku s.r.o., ak je písané na mňa ako FO - občan?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom majetku spoločnosti s ručením obmedzením.

Môžem auto zaradiť do majetku s.r.o., ak je písané na mňa ako FO - občan, alebo musí byť napísané na IČO firmy v technickom preukaze?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri s.r.o. a iných právnických osôb musí byť auto napísané na danú firmu – teda “na jej IČO” a nie na fyzickú osobu. Musí byť jasné, že ho má firma, ktorá si ho uplatňuje v nákladoch.

V prípade fyzickej osoby (živnostníci, autori, umelci a ostatné SZČO) stačí, keď je auto kúpené na meno danej osoby a závisí iba od jej rozhodnutia, či auto zaradí do obchodného majetku alebo nie.

S prianím pekného dňa,
Lenka