Môže zamestnávateľ odmietnuť vykonať ročné zúčtovanie dane?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

v roku 2022 som odpracovala mesiac január. Február - august som bola na PN a potom od augusta na materskej dovolenke. Zamestnávateľ mi odmietol vykonať ročné zúčtovanie. Vraj si mám podať daňové priznanie.

Má na to právo, aj keď som stále v TPP u tohto zamestnávateľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

ročné zúčtovanie je povinný vykonať platiteľ dane z príjmov zo závislej činnosti len vtedy, ak ho o to požiada zamestnanec vyplnením predpísaného tlačiva do zákonom stanoveného termínu, najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia. Ak ste mu tlačivo preložili, je povinný Vám ho spraviť.

S prianím pekného dňa,
Lenka