Môže zamestnávateľ krátiť dovolenku kvôli otcovskej dovolenke?

Zodpovedané
4. jan 2024

Dobrý deň,

manžel je s 2-ročnou dcérou na materskej (otcovskej) dovolenke 28 týždňov.

Môže mu zamestnávateľ krátiť dovolenku, keď to nepovažuje ako materskú dovolenku v pravom slova zmysle, keďže dcéra má už 2 roky?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

áno, otcovi sa dovolenka môže krátiť ak nepracoval z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky v zmysle § 166 ods. 2.

Otec síce čerpá materské, ale z pozície Zákonníka práce na staršie dieťa požiadal o čerpanie rodičovskej dovolenky.

S prianím pekného dňa,
Lenka