Môže úrad práce súhlasiť, aby ZŤP rodič a plný invalidný dôchodca samoživiteľ zostal bez práce?

Zodpovedané
6. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť, či mám nádej, že ÚP nebude súhlasiť, aby ZŤP rodič a plný ID samoživiteľ zostal bez práce.

Za akých podmienok získa zamestnávateľ takýto súhlas od ÚP?

Či sú tieto faktory bezpredmetné?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávatelia, ktorí žiadajú o udelenie súhlasu v žiadosti uvedú dôvody, pre ktoré nie je možné zamestnanca ďalej zamestnávať. Zvyčajne sa jedná o zníženie počtu pracovných miest, ktoré vyplynulo z organizačnej zmeny, o ktorej zamestnávateľ rozhodol. Tento dôvod nie je možné dodatočne meniť. UP si môže vyžiadať k nahliadnutiu organizačné zmeny, ktoré sa schválili u zamestnávateľa a posúdiť ich.

Skúste sa na UP informovať ako presnejšie postupujú.
https://www.upsvr.gov.sk/zamestnavatel/udelenie...

S prianím pekného dňa,
Lenka