Môže si manžel počas poberania podpory nejako privyrobiť?

Zodpovedané
4. jún 2024

Dobrý deň,

rada by som sa infomovala.

Pokiaľ manžel poberá podporu v nezamestnanosti a chce si popri poberaní tejto podpory prilepšiť.

Môže sa uzavrieť so zamestnávateľom nejaká iná forma pracovnej zmluvy okrem dohody o vykonaní práce?

Je možnosť nejako obísť tú podmienku odpracovania iba tých 40 dní na dohode nejakou inou formou zmluvy počas poberania dávky v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, môže si privyrobiť iba na dohodu, ktorej trvanie nesmie presiahnuť v úhrne 40 dní v kalendárnom roku.

S prianím pekného dňa,
Lenka