Môže si lekár prebrať PN, aj keď nie som zamestnaná?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

v októbri 2023 som nastúpila do novej práce. Od novembra 2023 som PN, kvôli čomu som už 11.12.2023 dostala v práci výpoveď počas skúšobnej doby. PN mi beží naďalej.

Po výpovedi som zistila, že som tehotná. Aktuálne cca 7 mesiac. Lekár hovorí, aby si môj gynekológ prebral od všeobecného lekára.

Je možné, aby si lekár prebral PN, aj keď už nie som zamestnaná?

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné, že prvú PN ukončia a druhú Vám vypíše gynekológ. Mali by byť dve rôzne PN s inými diagnózami.

Ste tehotná, a budete v ochrannej lehote, ak ste otehotneli do pol roka od skončenia nemocenského poistenia (spravidla ukončenia pracovného pomeru).

S prianím pekného dňa,
Lenka