Môže si dať konateľ uhlie do nákladov?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

manžel je konateľ vo svojej spoločnosti s.r.o.

Môže si dať uhlie do nákladov?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na to, aby mohol byť určitý výdavok - náklad uznaný ako daňový výdavok, musia byť splnené podmienky:

  • ide o výdavok na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmu,
  • výdavok musí byť daňovníkom preukázateľne vynaložený,
  • výdavok musí byť zaúčtovaný v účtovníctve daňovníka v súlade s účtovnými predpismi.

Ak myslíte uhlie na kúrenie, tam je podstatné vedieť, či máte nejakú prevádzku a v nej pec, v ktorej sa dá uhlím kúriť, komín, revíziu na komín, faktúru za uhlie na IČO...

S prianím pekného dňa,
Lenka