Môže otec nastúpiť na materskú v decembri, keď dieťa nastúpi v januári ako 2,5-ročné do škôlky?

Zodpovedané
4. sep 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Môže otec nastúpiť na materskú v decembri, keď dieťa nastúpi v januári predčasne do škôlky ako 2,5-ročné?

Overuje si SP, či dieťa navštevuje škôlku?

Ďakujem

Dobrý deň,

Sociálna poisťovňa vyžaduje pri nástupe otca na materskú čestné vyhlásenie o tom, či dieťa navštevuje predškolské zariadenie.

Ak dieťa začne navštevovať škôlku, je podľa Sociálnej poisťovne Vašou povinnosťou túto skutočnosť oznámiť. Môžu následne odobrať, alebo vôbec nepriznať materskú. SP v takýchto prípadoch už posudzuje, že otec sa prestal starať po celý čas o dieťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka