Môže otec dieťaťa požiadať o rodičovský príspevok, keď si matka nenájde prácu?

Zodpovedané
8. júl 2024

Dobrý deň,

dcérka má koncom septembra 3 roky a momentálne je s ňou otec na materskej. Materská mu končí koncom augusta a nastupuje späť do práce. Ja som momentálne na úrade práce.

Ak by som si nenašla do konca augusta prácu, tak má otec dieťaťa nárok požiadať o rodičovský príspevok za august a september?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, otec môže požiadať o rodičovský príspevok na ÚPSVaR (po skončení MD) a rodičovský príspevok bude poberať do troch rokov veku dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka