Môže otec dieťaťa požiadať o rodičovský príspevok i napriek tomu, že pracuje?

Zodpovedané
19. jún 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť o našich možnostiach.

Môže otec dieťaťa požiadať o rodičovský príspevok i napriek tomu, že pracuje?

Môžem byť súčasne ja ako matka na podpore v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

popri poberaní rodičovského príspevku môže otec dieťaťa bez obmedzení pracovať v zamestnaní. O rodičovský príspevok nepríde.

Zároveň vy môžete byť evidovaná na ÚPSVaR aj na podpore v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka