Môže muž žiadať bonus na manželku?

Zodpovedané
16. jan 2024

Dobrý deň,

chcem sa spýtať ohľadom daňového bonusu na manželku. Minulý rok bola do 16.8.2023 na materskej, ktorá bola mesačne približne 1650 EUR.

Môže od septembra muž žiadať tento bonus, alebo som mala vysokú materskú a nebude mať na to nárok?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

materské, tehotenské, aj nemocenské dávky sa započítavajú do úhrnu vlastného príjmu manželky. Ak výška Vašej materskej presiahne výšku nezdaniteľnej časti na manželku, nárok bude 0.

S prianím pekného dňa,
Lenka