Môže môj priateľ poberať daňový bonus na môjho staršieho syna?

Zodpovedané
23. júl 2024

Dobrý deň,

som na materskej dovolenke s mladším synom. Na staršieho nemám nárok na daňový bonus. S novým priateľom nie sme zosobášení.

Je pravda, že nemá nárok poberať na môjho staršieho syna daňový bonus?

Alebo stačí, keď žijeme v spoločnej domácnosti?

Keď sa zosobášime, môže si v ročnom zúčtovaní požiadať na môjho staršieho syna o daňový bonus za celý rok, alebo iba za mesiace, kedy sme boli už zosobášení?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na daňový bonus nie je možné uplatniť si na dieťa partnera/partnerky, ak nie sú zosobášení.

Ak sa teda zosobášite, nárok bude mať a to od prvého dňa nasledujúceho mesiaca po svadbe, ak by ste sa zobrali napr. v auguste, tak od septembra. Doložil by kópie rodný list + sobášny list.

S prianím pekného dňa,
Lenka