Môže mi zamestnávateľ predĺžiť pracovnú zmluvu i napriek tomu, že som momentálne PN?

Zodpovedané
4. apr 2023

Dobrý deň,

pracovný pomer bol uzatvorený na dobu určitú do 23.4.2023, avšak zo zdravotných dôvodov som musela nastúpiť na PN 3.4.2023.

Môže mi zamestnávateľ predĺžiť pracovnú zmluvu i napriek tomu, že som momentálne PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate kedy Vám začal pracovný pomer. Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na dva roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci dvoch rokov najviac dvakrát.

Ak bol pracovný pomer kratší, zamestnávateľ môže predĺžiť pracovný pomer, aj keď ste na PN. Ak ste mali pracovný pomer na dobu určitú dva roky, tak pracovný pomer Vám skončí 23.04.2023 bez ohľadu na PN.

Zároveň, ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

S prianím pekného dňa,
Lenka