Môže mi dať firma výpoveď kvôli zrušeniu zamestnávateľa, aj keď som PN?

Zodpovedané
23. sep 2024

Dobrý deň,

firma ide do konkurzu, ja som PN. Firma určite skončí svoju činnosť od októbra.

Môže mi dať výpoveď kvôli zrušeniu zamestnávateľa, aj keď som PN?

To by bolo aj fajn, aspoň potom z garančného fondu.

Budem mať odstupné?

Ďakujem

Dobrý deň,

zákaz výpovede sa nevzťahuje na výpoveď danú zamestnancovi z dôvodu, ak sa zamestnávateľ, alebo jeho časť zrušuje. Je to výnimka, v ktorej môže dať zamestnávateľ zamestnancovi výpoveď aj počas ochrannej doby.

Neodporúčam Vám podpisovať dohodu o skončení pracovného pomeru bez toho, aby v dohode bol výslovne uvedený dôvod výpovede, aby nebol problém s odstupným. Vy výpoveď nepodávajte, ináč stratíte nárok na odstupné.

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

S prianím pekného dňa,
Lenka