Môže manžel SZČO počas materskej pracovať?

Zodpovedané
10. aug 2022

Dobrý deň,

v októbri čakáme druhé bábo, pôjdem s ním na MD ja a manžel pôjde so starším (ešte nemá tri roky). Manžel je SZČO.

Môže manžel počas materskej normálne pracovať a faktúrovať?

Môžem ísť už aj teraz na sociálku žiadať papier pre manžela o MD?

Čo všetko sa tam vypisuje?

Nájdem vzor na internete?

Ja idem na MD 13.9.2022.

Môže ísť manžel v ten istý deň ako ja?

Rodičovský ukončujem k 12.9.2022.

Mám to už zaniesť teraz na úrad práce, alebo stačí v septembri?

Ďakujem

Dobrý deň,

SZČO (manžel) môže počas poberania materskej podnikať. S ociálna poisťovňa nesleduje príjem, ale bude kontrolovať a preverovať, či sa otec stará o dieťa. Podmienka starostlivosti nie je splnená, ak je starostlivosť zabezpečovaná inou osobou, napr. matkou.

Čo sa týka tlačív a dokumentov, tak kliknite na link a stiahnite si súbor: Otec a materské, nad tým aj Matka a materské.

Sú to prezentácie, kde si nájdete užitočné informácie ohľadom materskej.
https://www.socpoist.sk/otec-a-materske---najca...

S prianím pekného dňa,
Lenka