Môže manžel poberať rodičovský príspevok na mladšie dieťa a ja súčasne na staršie?

Zodpovedané
8. aug 2024

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke so starším dieťaťom, pri ktorom som poberala aj tehotenskú aj materskú dávku. Narodilo sa nám druhe dieťa, nárok na materskú nemám.

Môže manžel poberať rodičovský príspevok na mladšie dieťa a ja súčasne na staršie?

Je zamestnaný, podmienky spĺňa.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že máte viac detí vo veku do 3 rokov, vždy máte nárok len na jeden rodičovský príspevok.

Nie je možný ani súbeh materského a rodičovského príspevku. Teda nie je možné, aby manžel poberal materské (ak by mal nárok) a vy súbežne rodičovský príspevok na mladšie alebo staršie dieťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka