Môže manžel poberať materskú na staršieho, keď ja požiadam o rodičovský?

Zodpovedané
21. aug 2024

Dobrý deň,

momentálne som tehotná, termín pôrodu január 2025. Manžel by chcel ísť na materskú dovolenku na staršieho, ktorý bude mať v októbri 2025 3 roky.

Ak mne skončí materská dovolenka na dieťa v júli a požiadam o rodičovský, môže manžel naďalej poberať materskú na staršieho do dovŕšení jeho 3 rokov?

Prídem o rodičovský?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je možný súbeh materského a rodičovského príspevku. Teda nie je možné, aby manžel poberal materské a vy súbežne rodičovský príspevok na mladšie alebo staršie dieťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka