Môže bývalý manžel zmeniť poberanie rodinných prídavkov na seba bez môjho súhlasu?

Zodpovedané
4. jún 2024

Dobrý deň,

deti máme v striedavej starostlivosti, súdom som určený poberateľ ja, pričom on je poberateľom daňoveho bonusu. Do minulého mesiaca mu nebolo možne tento bonus poberať, kedže nemal pracovnú zmluvu. Ústnou dohodou sme sa dohodli, že poberať to teda zo zamestnania budem ja, aby tieto peniaze neprepadli štátu.

On si teraz daňový bonus prehlásil na seba, kedže začal pracovať a nárokuje si aj na rodinné prídavky po takú istú dobu ako som to poberala ja. Ja nesúhlasím.

Má na to právo?

Domáha sa tých peňazí. Vraj ja som sa po celý čas nezákonne obohacovala na svojich vlastných deťoch.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

potreboval by Váš súhlas. Pre istotu sa určite informujte priamo na ÚPSVaR.

S prianím pekného dňa,
Lenka