Môže byť žiadateľom príspevku manžel?

Zodpovedané
9. júl 2023

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o info ohľadom podania žiadosti z dôvodu neprijatia dieťaťa do MŠ.

Môže byť žiadateľ aj manžel?

Dočítala som sa, že pri poberaní príspevku nie je nárok napr. na podporu.

Ak si o príspevok požiada manžel a ja by som náhodou musela v priebehu roka ísť na podporu, alebo naopak, stále sa berie do úvahy iba žiadateľ a tým pádom, druhý rodič kľudne podporu poberať môže a o príspevok neprídeme?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, o rodičovský príspevok môže požiadať otec dieťaťa (manžel) a vy budete môcť poberať dávku v nezamestnanosti (po splnení podmienok). Alebo opačne.

S prianím pekného dňa,
Lenka