Môže byť manžel s prvým synom na rodičovskej do jeho 3 rokov a ja na materskej s druhým dieťaťom?

Zodpovedané
18. feb 2024

Dobrý deň,

momentálne pracujem a poberám rodičovský. Manžel bol minulý rok na materskej. V auguste opäť nastupujem na materskú.

Môže byť manžel s prvým synom na rodičovskej do jeho 3 rokov (poberať rodičovský čas 530 EUR) a ja na materskej s druhým dieťaťom?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je možný súbeh materského a rodičovského príspevku. Teda nie je možné, aby ste vy poberali materskú na mladšie dieťa za celý mesiac a manžel súbežne rodičovský príspevok na staršie dieťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka