Môže byť manžel na otcovskej dovolenke a súčasne podnikať?

Zodpovedané
14. dec 2022

Dobrý deň,

manžel je zamestnaný na plný úväzok na TPP a súčasne podniká. Má koncesiu na taxi službu. Ja som momentálne na RD. Chceli by sme ešte jedno dieťa, kým malý dovŕši 3 roky.

Môžem byť ja na MD s mladším, manžel súčasne so mnou na otcovskej dovolenke so starším a môže popritom naďalej podnikal?

Ďakujem

Dobrý deň,

otec môže poberať materské na staršie dieťa v tom istom čase, kedy by ste vy poberali materské na mladšie dieťa. Aj podnikať môže, ale sociálna poisťovňa ho môže preveriť, či sa skutočne stará o dieťa a kto sa krátkodobo o dieťa stará, keď je v práci. Napr. teta, stará mama. V tom čase sa o dieťa nesmie starať matka.

S prianím pekného dňa,
Lenka