Mohla by som využiť podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
8. sep 2024

Dobrý deň,

pracovný pomer na dobu určitú mi skončil 12.10.2022, na ďalší deň som už nastúpila na MD. Po MD klasika rodičovský.

Môžem využiť podporu, keď dám rodičovský na manžela a ja sa zaevidujem na úrade práce?

V podmienkach je, že mám mať za posledné 4 roky 2 roky poistenia. Keď si odmyslím rodičovskú, tak by som to mala asi spĺňať. Predtým som 3 roky pracovala.

Alebo je už neskoro a mala som to riešiť hneď po skončení MD?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno.

Zaevidovať sa na ÚPSVaR je potrebné do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru. Ak skončil pracovný pomer 12.10.2022, tak dva roky ešte neuplynuli a ešte sa stihnete zaregistrovať. Pokiaľ ste pred skončením pracovného pomeru pracovali viac ako dva roky, uvádzate tri.

S prianím pekného dňa,
Lenka