Manželovi končí materská na prvého syna. Môže nastúpiť znova na materskú s druhým synom?

Zodpovedané
9. aug 2024

Dobrý deň,

manžel je na materskej, ktorá končí 25.8.2024. Prvý syn bude mať 1. septembra 3 roky.

Môžeme požiadať o rodičovský do 1.9.2024 a od 2.9.2024 môže znova nastúpiť na materskú s druhým synom?

Ako je to u zamestnávateľa?

Musí nastúpiť na tých pár dní do práce?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, môžete postupovať ako uvádzate. U zamestnávateľa môže požiadať o čerpanie dovolenky.

Nástup na materskú dovolenku je otec povinný oznámiť svojmu zamestnávateľovi minimálne mesiac vopred.

S prianím pekného dňa,
Lenka