Manžel poberá bonus na deti, ale momentálne je dlhšie PN. Ako ďalej s bonusom?

Zodpovedané
17. júl 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ako to je s daňovým bonusom, keď je manžel druhý mesiac PN.

Máme tri deti vo veku 5, 8, 10 rokov, manžel je zamestnaný. Hrubú mzdu má cca 1200 eur. Od nového roka si začal uplatňovať daňový bonus mesačne. Teraz je druhý mesiac PN. Ja som s najstarším synom na opatrovatelskom, takže ja nemôžem poberať daňový bonus.

Ďakujem

Dobrý deň,

dodatočne po skončení roka manžel požiada o ročné zúčtovanie dane (žiadosť o ročné zúčtovanie sa podáva do 15. februára), kde si môže douplatniť nevyplatený DB za mesiace kedy bol na PN. Výška DB sa prepočíta podľa jeho celoročného príjmu.

S prianím pekného dňa,
Lenka