Manžel mal v hrubom mesačne 700 EUR. Má zmysel pre neho si uplatniť na mňa ako manželku nezdaniteľnú časť?

Zodpovedané
5. mar 2024

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke s dcérou. Minulý rok som poberala rodičovský príspevok. Manžel si dáva robiť daňové priznanie u zamestnávateľa.

Má zmysel pre neho si uplatniť na mňa ako manželku nezdaniteľnú časť?

V hrubom mal mesačne 700 EUR.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže si uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku v plnej výške, ak ste v roku 2023 nemali iný príjem okrem rodičovského príspevku. Preddavok na daň mu už vychádzal, môže mu vzniknúť preplatok.

S prianím pekného dňa,
Lenka