Máme pokračovať v platení poistného za celý mesiac, aby nevznikol dlh na poistnom?

Zodpovedané
4. jan 2024

Dobrý deň,

manžel si podával žiadosť o materské z dobrovoľného poistenia k 5.12.2023. Momentálne čakáme na rozhodnutie Sociálnej poisťovne o schválení/neschvaleni materského, na čo má Sociálna poisťovňa 60 dní. Pri podaní žiadosti nám bolo povedané, že za december má zaplatiť 4 dni.

Máme normálne pokračovať v platení poistného za celý mesiac pokiaľ mu nepríde rozhodnutie, aby nevznikol dlh na poistnom?

Bude si vedieť poistné zaplatiť spätne, ak by mu materská nebola priznaná?

Ďakujem

Dobrý deň,

stačí zaplatiť za tie 4 dni, ale v správnej výške.

Momentálne má prerušené poistenie, ak ho nezrušil a ak by mu nevznikol nárok na materské, vznikol by mu dlh na poistnom. Poistné by zaplatil v oneskorenom termíne.

S prianím pekného dňa,
Lenka